NAČÍTÁM

Google Search COnsole API opouští více funkcí aplikací

Google oznámil, že bude odstraňovat a opouštět některé jeho funkce ze stávající verze GOogle Search COnsole API. Většina těchto funkcí se vztahuje k aplikacím, specificky k aplikacím operačního systému Android a jeho typů pro vzhled vyhledávání.

Dává to smysl.

V lednu GOogle odstranil vlastnosti aplikací z GOogle Search COnsole, takže odstranění funkcí aplikací z API dává smysl. GOogle sdělil vývojářům aplikací, aby se přesunuli na FIreBase platformu GOogle pro tento typ hlášení. „Protože tyto typy vzhledů nejsou dále používány v uživatelském rozhraní, neobjevovalo se tam hodně dat. Pokud se tedy přesuneme, nebudeme ukazovat tyto typy vůbec napříč celým API,“ napsal GOogle.

API změny.

Google uvedl, ze následující typy vzhledu vyhledávání aplikací nebudou dále podporovány:

  • Je aplikace nainstalovaná
  • Je aplikace univerzální
  • Je aplikace otevřená


Sitemapy API.

Google také uvedl, že Sitemapy API nebude dále obývat indexační status nahraných souborů sitemap v indexovaných polích. (Status byl vlastně odstraněn již dříve tohoto roku, aniž by k tomu GOogle oficiálně vydal nějaké stanovisko.) Jako takoví, SEOs by neměli očekávat, že uvidí tuto informaci v indexovaném poli.

Stále je při tom.

GOogle uvedl: „Stále plně stojíme za Search COnsole Api. A hlavně se snažíme pracovat na aktualizaci GOogle Search COnsole API pro novou verzi Google Search COnsole. Nemáme žádné specifické časové rámce, které bychom s vámi mohli sdílet, avšak určitě se připravte na více informací!“

Proč nás to zajímá.

Předpokládejme, že GOogle bude stále vyvíjet nové a nové funkce pro jeho novou verzi Google Search COnsole a jeho API v blízké budoucnosti. Nyní, ti, kteří používají jakékoliv funkce, které byly vypsány výše, by neměli být schopni vidět data pro tyto typy.