NAČÍTÁM

Kam dáme věci, až se bude rekonstruovat dům

Zdědili jste nebo koupili nedávno dům, který je v takovém technickém stavu, že vyžaduje poměrně rozsáhlou rekonstrukci? Toto rozhodně není neobvyklý jev, lidé se s ním setkávají poměrně často při různých souvislostech. Jde například o výměnu oken či dveří, zhotovení fasády, topení v podlaze, rekonstrukci kuchyně, koupelny a toalety, výměnu střešní krytiny, některé stavební práce v interiéru, malování a tapetování, rekonstrukci elektroinstalace, plynového potrubí, rozvodů vody a odpadů a některé další činnosti.

skladové kontejnery

Problém nastává zejména v souvislosti s nedostatkem prostoru, který lidé v domě mají, když je zapotřebí před rekonstrukcí vystěhovat většinu vybavení z daných prostor. Jestliže je k dispozici půda, sklep, garáž či kůlna, může to být ještě relativně v pohodě, ale co když se tam všechno nevejde, anebo takovéto prostory k dispozici nejsou? Pak je tu ještě jedno řešení, a sice pronájem malého skladu z Prahy.

přeprava kontejnerů

Co tím máme na mysli? Slyšeli jste někdy o lodních kontejnerech, nebo je snad kdesi zahlédli, například na vlakových překladištích? Jsou to plechové boxy o rozměrech dva a půl krát dva a půl metru v průřezu a šest metrů, případně dvanáct na délku, v nichž se přepravuje po celém světě mnoho druhů zboží. Kontejnery jsou robustní, pevné a spolehlivě chrání uložené předměty před povětrnostními vlivy. Jestliže do nich umístíte nábytek, spotřebiče, svítidla a koberce, máte je tu doslova jako v depozitáři.

Vrata jsou uzamykatelná, takže se dovnitř jen tak někdo nedostane, a pokud se o to bude snažit, rozpoutá takový lomoz skrze ocelový plech, že o tom určitě uslyšíte. Kontejnery lze pronajímat na libovolně dlouhou dobu, tedy třeba zrovna po dobu trvání vaší rekonstrukce. Jediné, co potřebujete, je dostatek volného prostoru na jejich umístění a volný průjezd pro nákladní auto s autojeřábem.