NAČÍTÁM

Seach Engine Land byl chybou odstraněn z Indexu Google

Systém Googlu špatně identifikoval stránku Search Engine land jako hacknutou a proto ji odstranil z Google Indexu na několik chvil toto ráno. Google to samozřejmě napravil, jakmile se na to přišlo, a vrátil tuto stránku do správného stavu, takže by se stránka měla za chvíli opět objevit ve výsledcích vyhledávání Google.Search Engine Land byl chybně identifikován systémem Google jako hacknutý a byl odstraněn z výsledků vyhledávání Google časně ráno tento pátek. Google samozřejmě ihned opravil tento problém a Search Engine land by se měl brzy vrátit do Indexu Google.

Co se vlastně stalo?
Mluvčí Google oznámil, že: „Tohle byl případ, kde náš systém špatně identifikoval stránku jako hacknutou“

Protože to bylo velmi brzo ráno a autor tohoto článku nemá přístup do Google Search Console pro Search Engine Land stránku, nemáme jak zjistit, co bylo příčinou tohoto problému. V odpovědi na náš dotaz, nám Google odpověděl následující: „Zpráva informující majitele stránky, o které jsme byli přesvědčeni, že byla hacknuta, by byl dostupný v Search Console, stejně tak by tam byla možnost požádat o přezkum. Ale protože jsme přišli na naši chybu ještě předtím, než vůbec nějaká žádost byla odeslána, sami jsme napravili naši chybu.“

Normální proces by tedy vypadal tak, že by někdo s ověřeným přístupem na Google Search Console mohl pravděpodobně vidět tu zprávu o hacknutí a mohl se přihlásit s žádostí o přezkum. Poté by Google vrátil stránku do Indexu Google, pokud by tedy skutečně nebyla hacknutá. V tomto případě Google sám spatřil tuto svou chybu ještě předtím, než mohla být jakákoliv žádost odeslána a sám zpracoval navrácení stránky do předchozího stavu.

Zprávy o Hacknutí v Google Search Console
Tady jsou snímky těchto zpráv o hacknutí, které byly poslány skrze Google Search Console.


Hacknutá stránka spamem
Hacker mohl modifikovat vaši stránku, aby obsahovala spamový obsah. Abychom ochránili návštěvníky vaší stránky, výsledky vyhledávání Google nyní mohou označit vaše stránky jako hacknuté. Můžeme také ukázat návštěvníkům starší, čistou verzi vaší stránky. Zjistěte více.

„Stáhnout všechny vzorky“
URL injekce
Tyto stránky vypadají, že byly vytvořeny hackerem za úmyslem spamování výsledků vyhledávání.

Jeden problém detekován

  • Stránky zasažené manuální činnosti mohou vidět redukované funkce zobrazení, nižší hodnocení nebo i úplně odstranění z výsledků vyhledávání Google)


Ty dobré zprávy
Mluvčí Google nám sdělil, že: „stránka by se měla vrátit brzy zpátky do Indexu“. TechTeam této stránky se určitě probudí do docela zábavné historky.

Proč by vás to mělo zajímat?
Přesně tento případ zvýrazňuje, proč je tak nesmírně důležité mít přístup do Google Search COnsole. Bez toho byste se v mnoha případech mohli potýkat s problémy a mohli byste například jako se stalo tady marně pátrat po příčině, proč vlastně vaše stránka nebyla indexována v Google. A můžete strávit tisíce hodin pokoušením se debutovat technické SEO problémy nebo zjišťovat příčiny mimo vaší stránku, které tam možná ani nejsou. Nyní víme, že to byla chyba Google, kde špatně identifikovali a kvalifikovali stránku jako hacknutou a Google také navrátil vše do původního stavu. Ale nikdy nevíte, kdy vás to potká taky a možná budete poté rádi, že jste kdysi dávno četli o nějakém podobném případu.