NAČÍTÁM

Google Search COnsole přidává Datasety do sekce hlášení o vylepšení

Google opět přidal nové hlášení do Google Search COnsole, aby vám dovolil vidět, jak si vlastně vaše datasety vedou v GOogle Vyhledávání. Toto nové hlášení může být nalezeno v sekci „vylepšení (enhancements) pod „datasety (datasets)“, pouze tehdy, pokud používáte markupy datasetů na vašich webových stránkách.

Co to jsou vlastně ty datasety?

GOogle v roce 2018 spustil Google Dataset Vyhledávání, službu vyhledávání, která dokáže nalézt data z vědeckých, vládních i některých zpravodajských organizací. Google také spustil nové schéma, které mohou využít vývojáři k tomu, aby dali markup k vašemu obsahu na webové stránce, když je to vhodné, se schématem datasetu. Toto schéma činí možné pro vyhledávající lépe vizualizovat data prezentována na webové stránce přímo v GOogle výsledcích vyhledávání.

Jak takové datasety vypadají ve vyhledávání?

Tady je snímek obrazovky z roku 2018 s tím, co markup dělá výsledkům vyhledávání na Google.

Nové hlášení

Jak jsme již zmínili výše, toto nové hlášení může být zpřístupněno v rámci Google Search Console v sekci vylepšení. Toto nové hlášení ukazuje chyby a varování, pokud je to vhodné, a také počet URL adres, které mají validní markup datasetů zahrnutý ve svém obsahu.

Proč takové hlášení nevidím u sebe?

Google uvedl, že pokud nepoužíváte data schémata, hlášení se vám nezobrazí v dané sekci. Dokonce, i když je používáte, je tu šance, že se hlášení nemusí ukázat. Nemusí se totiž ukázat proto, protože jste nedávno přidali schéma a nějaký čas to trvá, než Google zpracuje tohle schéma. Nemusí se také ukazovat proto, protože se Google rozhodl neukazovat bohaté výsledky ve výsledcích vyhledávání.

Proč nás to zajímá.

Tím, že budete mít více informací z GOogle ohledně zdraví vašich vlastních stránek ve vyhledávání, to je bezesporu dobrá věc. Pokud tedy máte implementovány schémata datasetů, toto nové hlášení by mělo být viditelné a mělo by vám pomoci najít potenciální problémy, které následně můžete odstranit.