NAČÍTÁM

Indexační problémy Google jsou vyřešeny

Indexační problémy Googlu byly vyřešeny a celá společnost je opět zpátky na koni, jak v procházení internetu, tak v indexování a hodnocení čerstvého nového obsahu v rámci minut. Google nyní oficiálně potvrdil tento závěr i naše testy zdá se ukazují, že je tohle ten případ.

Co se stalo.

Včera, hned v ranních hodinách, Google přestal ukazovat čerstvý obsah v jeho výsledcích vyhledávání. Pokud jste filtrovali zprávy nebo internetové výsledky vyhledávání a jejich obsah z webových stránek, které vydávají obsah často a opakovaně, ukázalo by vám to pouze obsah, který byl nahrán před třetí hodinou ranní 8. srpna. Tohle bylo podobné indexačním problémům z minulého května.

Google je potvrdil.

Google nyní potvrdil, že tohle je vyřešeno, tento příběh byl aktualizován, aby tak mohl tuto skutečnost reflektovat. Tady je konfirmace Google:

Google WEbmasters (Twitter) = „Velká část problému byla vyřešena – hlavně, co se týče URL Inspetion tool, které by nyní mělo fungovat zcela normálně. Právě nyní stále pracujeme na vyřešení stávajících problémů a určitě vás budeme informovat zde, jakmile budeme vědět něco víc. Děkujeme vám za vaši trpělivost!“
– Google Webmasters (Twitter – odpověď) = „Tento problém je nyní vyřešen. Děkujeme všem za zpětnou vazbu po celou dobu. Přejeme vám všem klidný víkend!“


Vyřešeno.

Nyní, pokud budete filtrovat obsah ze zpravodajských webových stránek, uvidíte, že Google nyní ukazuje obsah v rámci minut, jakmile je nový obsah nahrán. Byl jsem schopen to otestovat na svém osobním blogu a Google indexoval obsah během několika minut.

Google si to myslí taky.

John Mueller ze společnosti Google si myslí, že to je vyřešeno. John odpověděl na můj tweet, kde napsal: „Stále čekáme na poslední potvrzení, avšak myslím si, že věci už budou jenom dobré.“

Proč na tom záleží.

Pokud jste viděli mírný pokles ve vašem provozu z Google a spousta provozu vám obvykle chodí z nového obsahu, tak poté už víte, kdo byl tím viníkem, když se váš obsah nezobrazoval na Google News, Google Discover a dalších zdrojích provozu Google. Vaše hlášení o výkonu z Google Search Console by mělo tento indexační problém také zaznamenat.