NAČÍTÁM

Tipy pro efektivní a účinnou SEO optimalizaci

SEO optimalizace dlouhodobě patří mezi nejúčinnější metody, jak zvýšit návštěvnost webových stránek a internetových obchodů. Její správné provedení může zcela změnit roli webu v podnikání a to zvýšením návštěvnosti až o několik desítek procent.

Řekněme si několik základních tipů, které mohou zvýšit její účinnost a využít celý její potenciál.

 

 1. Optimalizace samotného webu. Optimalizace webu patří mezi nejdůležitější kroky a obsahuje meta popisky, klíčová slova, správné zobrazení, ale i titulek. Jakákoli chyba může snížit hodnocení webové stránky a tím i zobrazení ve vyhledávači.
 2. Mobilní verze. Mobilní zařízení tvoří velkou část zobrazení webu a jejich podíl se každým dnem zvyšuje. Správné responzivní kódování je tak nezbytností a pomáhá i pozici ve vyhledávačích.
 3. Problémové součásti webu. Kromě samotné optimalizace je třeba dbát i na nefunkční části kódu, špatné odkazy nebo jakékoli jiné nedostatky. Chybějící obsah, neplatný odkaz nebo nefunkční nástroj může nejen ztížit optimalizaci, ale také zhoršit celkový dojem návštěvníka.
 4. Výběr klíčových slov. Výběr klíčových slov je počáteční rozhodnutí, od kterého se odvíjí náročnost celého procesu ale i náklady. Vždy je tak dobré, popřemýšlet o nich a věnovat jejich volbě dostatek času. Čím konkrétnější a specifičtější klíčové slovo je, tím jednoduší je umístit webovou stránku do popředí.

Dalším krokem, který je na přelomu roku důležitý, je zpětně se podívat na všechny projekty a znovu zvážit jejich prioritu, náročnost a budoucí vliv na rok 2017. Již první kvartál může rozhodnout o vývoji celého roku a je stěžejní věnovat pozornost těm správným projektům.

 

I přesto, že je každý projekt zcela unikátní, existují tři základní oblasti, které mohou výrazně zlepšit dojem z vašich SEO kampaní.

 

 1. AMP platforma

 

Koncem roku 2016 Google přistoupil k důležitému kroku a to k upřednostnění AMP platformy a tím i zrušením všech nevýhod, které tento typ kódování a optimalizace přinášel. Použití AMP se tak stává výhodné a to i přes to, že nemá žádný vliv na umístění ve vyhledávači. Nabízí totiž rychlejší a jednoduší práci s webovými stránkami na mobilních zařízeních a tím i větší pohodlí pro návštěvníky, kteří využívají chytré telefony nebo tablety

 

Co si pod AMP platformou představit? Accelerated Mobile Pages je typ kódování, který pomáhá webové stránky lépe optimalizovat pro mobilní zařízení a to pomocí jakési nástavby, která se umístí přímo do zdrojového kódu webové stránky a umožňuje rychlejší a přesnější zobrazení v telefonech a tabletech.

 

 1. HTTPS

 

HTTPS přináší tři důležité výhody:

 

 • Návštěvníci přirozeně preferují co nejvyšší zabezpečení, které ochrání jejich data před přístupem třetích stran. HTTPS tuto možnost nabízí a zprostředkovává zabezpečený přístup k webové stránce.
 • HTTPS patří mezi faktory, které mají vliv na pozici při vyhledávání u Googlu
 • HTTPS je nezbytné pro využití protokolu HTTP2, který nabízí rychlejší načitá webové stránky. Rozdíl můžete vidět v tomto videu.

 

Výhody plynoucí z využití protokolu HHTPS se mohou zdát malé. Ve výsledku ale zlepší chod webové stránky a to jak u klasické desktop verze, tak i u mobilních zařízení.

 

 1. Využití na mobilních zařízeních

 

Velké množství stránek nabízí dobře propracované mobilní provedení již nyní. Stále ale existují mezery, které je možné zaplnit a nabídnout návštěvníkovi to nejlepší. Vzhledem k stále většímu nárůstu zobrazení na mobilních zařízeních je třeba věnovat tomuto tématu dostatek pozornosti.

Klíčem k úspěchu je podívat se na webovou stránku očima návštěvníka a odpovědět si na tyto otázky:

 

 • Zobrazuje se mobilní prostředí správně a nabízí stejnou kvalitu, jako to klasické?
 • Je možné, využívat stejné nástroje, získat stejné informace a pohybovat se stejně snadno jako na klasické verzi?
 • Odpovídá prostředí velikosti displeje bez toho, aby bylo třeba rolovat dolů nebo do stran?
 • Jsou všechny odkazy dostatečně velké, aby bylo možné je využít bez potřeby přiblížení?
 • Zpomalují videa, velké obrázky a jiná média načítání webové stránky?

Pokud odpověď u jakékoli otázky není kladná, je třeba na tomto bodě zapracovat a dopřát návštěvníkovi ten nejlepší možný komfort.

Závěr

Je velice jednoduché, zapadnout do každodenní rutiny SEO optimalizace a ztratit jakýsi nadhled, který nám umožňuje vidět důležité souvislosti. Proto je důležité, čas od času se zastavit a podívat se na všechny projekty a kampaně s odstupem. Odměnou bude vyšší kvalita provedené práce a o to lepší vstup do roku 2017.